Organizacja żłobka

Strona główna/Żłobek/Organizacja żłobka
Organizacja żłobka2020-02-07T09:26:56+01:00

Organizacja żłobka

Do Żłobka przyjmujemy dzieci w wieku od dwunastu miesięcy.

Dni i godziny otwarcia

Żłobek czynny jest w godzinach 6:30–16:30 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy oraz Wigilią. Żłobek pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: bożonarodzeniowej oraz w długie weekendy. W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Żłobku wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami.

Liczebność grup

Liczba dzieci w grupie wynosi maksymalnie 17. Jest to optymalna liczebność grupy, która z jednej strony jest na tyle mała, by wychowawca był w stanie nawiązać indywidualny kontakt z każdym dzieckiem, z drugiej zaś na tyle liczna, by wszystkie dzieci wchodząc w różnorodne interakcje z innymi dziećmi miały możliwość nauczyć się współżycia w grupie. Grupę żłobkową młodszą tworzą dzieci w wieku od roku roku, natomiast grupę żłobkową starszą dzieci w wieku od dwóch lat.

Odpoczynek

Maluszkom zapewniamy drzemkę w miarę indywidualnych potrzeb. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców.

Plac zabaw

W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci staramy się, by nasze dzieci spędzały jak najwięcej czasu na placu zabaw. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy swobodne dzieci mogą korzystać z wielu zabawek znajdujących się na naszym placu zabaw. Proponowane w naszym Żłobku zróżnicowane i wszechstronne formy aktywności ruchowej promują od najmłodszych lat aktywny styl życia, rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują ich pomysłowość i wyobraźnię.

Przyjaciele przedszkola