Żłobek

Żłobek2020-02-10T13:37:20+01:00

Warsztaty psychologiczne „Emocje dziecka”

CYKL WARSZTATÓW PSYCHOLOGICZNYCH W ŻŁOBKU ANGLOJĘZYCZNYM
„MAŁY POLIGLOTA”

Warsztaty psychologiczne o tematyce emocji dziecka.
W roku szkolnym 2017/2018 odbył się cykl szkoleń przeprowadzony dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobka Mały Poliglota.

Realizowane warsztaty miały na celu wspieranie kompetencji rodzicielskich, poszerzanie wiedzy oraz świadomości rodzicielskiej związanej ze sferą emocjonalną małego dziecka. Wymianę doświadczeń oraz poznanie technik związanych ze skutecznym reagowaniem na histerię dziecka i zachowania trudne.

Uczestnicy poznali przyczyny silnych ekspresji emocjonalnych dziecka, posłuchali krótkich wykładów i wskazówek, wykonali wspólnie zadania, pogłębiające rozumienie takich dziecięcych emocji jak: złość, gniew, zazdrość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim chętnym Rodzicom za aktywny udział w warsztatach!

Z poważaniem,

Dyrektor Żłobka mgr Ewelina Sutuła

Informacje i zapisy

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 2,5 lat do naszych grup dwujęzycznych.

Informacje i zapisy w języku polskim i angielskim pod nr tel.: 602 383 243

Adres placówki:

Żłobek Anglojęzyczny Mały Poliglota

ul. I Armii Wojska Polskiego 34a, 78-100 Kołobrzeg

kontakt telefoniczny: 602 383 243

e-mail: malypoliglota-kolobrzeg@wp.pl

www.malypoliglota.com.pl

Żłobek „Mały Poliglota” jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30 – 16:30.

Słowem wstępu

Witamy w pierwszym żłobku anglojęzycznym w Kołobrzegu

We wrześniu 2017 roku utworzyliśmy pierwsze anglojęzyczne grupy z programem językowym i niepowtarzalną atmosferą. Posiadamy pozytywne opinie Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu. Żłobek Anglojęzyczny Mały Poliglota został wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Tworząc nasz dziecięcy świat, sugerowaliśmy się troską o dziecko wyposażając placówkę w meble, zabawki oraz wszelkie pomoce dydaktyczne posiadające atesty i certyfikaty. Jest to gwarancją bezpieczeństwa w naszych grupach. 

Serdecznie zapraszamy!

Z poważaniem

dyrektor Małego Poligloty – mgr Ewelina Sutuła

Rola i zadania psychologa w przedszkolu

Psycholog sygnalizuje problem i podpowiada rozwiązania. Ściśle współpracuje z wychowawcami. Sposoby, formy i metody pracy z dzieckiem zawsze są omawiane z rodzicami. Warto więc posłuchać tego, co o kłopotach dziecka sądzi psycholog. Pozwala to rodzicom zobaczyć dziecko z innej strony i jest pierwszym krokiem do pokonania problemów. 

 

Koniec akcji pt. „Pomóż się przytulić”

Zakończyliśmy akcję: „Pomóż się przytulić”. Akcja polegała na zbiórce nowych maskotek dla dzieci z sali wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka. Dziecko budzi się po operacji ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica… jest na sali wybudzeń a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić jak może się czuć mały samotny człowiek po operacji. Wywołajmy uśmiech na twarzy dziecka darując mu pluszaczka do którego będzie mógł się przytulić zanim zobaczy swoich rodziców. W szpitalu Centrum Zdrowia Dziecka wykonywanych jest blisko 20 tyś operacji i zabiegów w pełnej narkozie. Dlatego potrzeba jest masa pluszaków. Przedszkole Anglojęzyczne „Mały Poliglota” postanowiło wesprzeć małych pacjentów przy udziale naszych przedszkolaków i ich rodziców. Zbieraliśmy masę maskotek. Dziękujmy wszystkim którzy do nas wsparli. Akcja zorganizowana była we współpracy ze szpitalem Centrum Zdrowia Dziecka.

Przyjaciele przedszkola