GRUPA 5 LATKI – SQUIRRELS (WIEWIÓRKI)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/GRUPA 5 LATKI – SQUIRRELS (WIEWIÓRKI)
GRUPA 5 LATKI – SQUIRRELS (WIEWIÓRKI)2020-02-06T12:35:38+01:00

Walentynki

14 lutego dzieci z naszego przedszkola obchodziły Walentynki. Zajęcia tego dnia ukierunkowane były na takie pojęcia jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym klimacie sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu.
Z tej okazji na przedszkolnym korytarzu pojawiła się „Skrzynka Walentynkowa, do której przedszkolaki chętnie wysyłały swojemu koledze, koleżance, a nawet Paniom własnoręcznie wykonaną w domu walentynkę. Następnie wspólnie otworzyliśmy skrzynkę. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał- szkoda, że jest on tylko raz w roku…
Na koniec dnia Pani Marta wręczyła nagrody za konkurs na przestrzenną kartkę walentynkową.

Dzień pizzy

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci z grupy Zuczków i wiewiórek, obchodziły ten dzień 11.02.2020. Na początku obejrzeliśmy film, który przedstawiał historię pizzy. Następnie poznaliśmy poszczególne etapy powstawania pizzy. Dzieci dowiedziały się, jakie składniki trzeba ze sobą połączyć, aby powstał ten włoski przysmak. Na koniec zrobiliśmy swoje własne pizze, ze składników, które lubimy najbardziej. Kiedy dzieci myślały, że to koniec atrakcji, okazało się , że nie, bo nagle rozległ się dzwonek. Kto to taki? Do dostawca pizzy!!!! Mniam. Panie zrobiły nam niespodziankę i zamówiły prawdziwą pizzę. To był naprawdę pyszny dzień…

25 lutego, 2020|Grupa 5 latki – SQUIRRELS (WIEWIÓRKI)|

Teatrzyk „Piotruś i wilk”

3 lutego dzieci z Naszego Przedszkola udały się na teatrzyk pt. „Piotruś i wilk”, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultury. Możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu rozbudza w dzieciach zainteresowania teatralne oraz uczy je kultury odbioru sztuki. Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom i z wielkim zaangażowaniem przyglądali się aktorom na scenie.

Lepienie z gliny

Glina, to naturalny bardzo plastyczny i przyjazny dla dzieci materiał. Gdy tylko przedszkolaki odkryły możliwości plastyczne gliny, tworzą z niej niesamowite przedmioty i rzeźby pobudzając w ten sposób swoją wyobraźnię i kreatywność. To doskonały sposób na wyciszenie emocji i spożytkowanie nadmiaru energii.

25 lutego, 2020|Grupa 5 latki – SQUIRRELS (WIEWIÓRKI)|

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez dzieci z grupy „Wiewiórki”. Dzieci przygotowały dla swoich dziadków specjalny program artystyczny pt. „Koncert życzeń”. Dzieci recytowały wierszyk, śpiewały piosenki i składały życzenia również w języku angielskim. Po występach dzieci wręczyły dziadkom drobne upominki i zaprosiły gości na słodki poczęstunek.

13 stycznia, 2020|Grupa 5 latki – SQUIRRELS (WIEWIÓRKI)|

Dzień Kubusia Puchatka

24 stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kubusia Puchatka. Jest on ulubieńcem wielu dzieci. Można go spotkać w książkach, bajkach, albo po prostu przytulić wybierając Kubusia pluszaka. Miś o bardzo małym rozumku wraz ze swoimi przyjaciółmi od wielu lat bawi najmłodsze dzieci z czego bardzo się cieszymy i wiemy, ze zostanie z nami na jeszcze wiele długich lat.

13 stycznia, 2020|Grupa 5 latki – SQUIRRELS (WIEWIÓRKI)|

Wyjątkowa zima

Zima w tym roku jest naprawdę wyjątkowa. Mimo braku śniegu za którym nasze przedszkolaki tęsknią i wyczekują go każdego dnia, pogoda jest bardzo przyjemna i pozwala na długie spacery i zabawy na świeżym powietrzu. W naszym przedszkolu staramy się codziennie wychodzić na spacer. Dla dzieci to ulubiona aktywność w ciągu dnia.

Koncert

Po raz kolejny do naszego przedszkola zawitali muzycy. Wszyscy ubrani na galowo, nie mogliśmy się doczekać na koncert. Tym razem artyści zaprezentowali nam najwspanialszy instrument, czyli głos. Koncert wywołał lawiny śmiechu i radości naszych przedszkolaków.

Załaduj więcej wpisów