GRUPA 3 LATKI – CROCODILES (KROKODYLKI)

Strona główna/Przedszkole/Galeria zdjęć/GRUPA 3 LATKI – CROCODILES (KROKODYLKI)
GRUPA 3 LATKI – CROCODILES (KROKODYLKI)2020-02-06T12:34:56+01:00

Hello Sweden

Hello Sweden! W trakcie zajęć z języka angielskiego Krokodylki poznały małą Szwedkę Bjorn oraz miały szansę obejrzeć zdjęcia jej pięknego domku i okolicy zamieszkanej przez renifery. Dzieci wykonały własnoręcznie flagę Szwecji, poznały przysmaki kuchni szwedzkiej i powtórzyły nazwy owoców w języku angielskim.

25 lutego, 2020|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|

Dzień pizzy

Poniedziałek 10 lutego,był bardzo smaczny w grupie Krokodylki. Dzieci świętowały Dzień Pizzy. Dla dzieci zostały przygotowane zabawy ruchowe, taneczne do włoskiej muzyki oraz plastyczne.Dzieci poznały z jakich produktów składa się pizza, skąd pochodzi i jak się ją przyrządza. Dzieci też przygotowały pizzową prace plastyczną. Na zakończenie tego włoskiego dnia, odwiedził nas niezwykły dostawca, z pyszną, dużą piszą. Zapach pizzy unosił się w całym przedszkolu. Krokodylki z wielkim apetytem zjadły nie jeden, a nawet dwa kawałki pizzy.

25 lutego, 2020|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|

Bal karnawałowy

7 lutego 2020 w grupie Krokodylki, odbył się bal karnawałowy. Było kolorowo,wesoło,taneczne i słodko,na poczęstunku. Do przedszkola w tym dniu przyszedł Batman, Elza, strażak, balerina i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci bawiły się tańcząc w parach i w kole. Odbył się również pokaz strojów oraz konkurs przechodzenia pod liną. Nie zabrakło też zabaw z balonikami. Dzieci z wielką chęcią zrobiły bardzo ładne maski karnawałowe. Byla też chwila na odpoczynek, słodki poczestunek i sok. To był bardzo miły dzień dla naszych dzieci.

25 lutego, 2020|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|

Zajęcia z ceramiki

W lutym, dzieci na zajęciach z ceramiki rzeźbiły pieski. Powstały duże i małe psiaki, trzymające w łapkach serduszka. Dzieci włożyły dużo wysiłku w wykonanie swoich prac. Do zobaczenia w marcu.

25 lutego, 2020|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|

Dzień kota

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy.
Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, zabawy z chustą animacyjną i kotami – pluszakami, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych: picie mleka z miseczki jak kotki, nawijanie kłębka wełny czy układanie puzzli z kotkami „na czas”, a także śpiewanie kocich piosenek.
Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych
zwierząt.

25 lutego, 2020|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|

Wielki kosmos

Dzieci w grupie 3 latków przez cały tydzień podróżowały rakietą po przestrzeni kosmicznej aby poznawać tam tajemnice wszechświata. Podczas wspólnych zabaw dzieci obejrzały i poznały planety Układu Słonecznego, poznały ich nazwy i porównywały ze sobą, co pozwoliło im lepiej zrozumieć miejsce Ziemi w układzie i jej wyjątkowość. Dowiedziały się także o znaczeniu Słońca dla ludzi, zwierząt i roślin. Dzieciom bardzo podobały się różnorodne zabawy z kosmoludkami przy muzyce i chuście animacyjnej. Dzieci również wykazywały się umiejętnością plastyczną, sprawnością manualną, tworząc ufoludki. Na koniec tygodnia wychowankowie wykazali się wiedzą na temat kosmosu w konkursie „Kosmicznej wiedzy”.

25 lutego, 2020|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|

Zajęcia taneczne

Poniedzialkowe popołudnia grupa Krokodylki spędza w tanecznym nastroju. Przedszkolaki uwielbiaja zajecia taneczne,które prowadzi pan Michał. Podczas tych zajęć,dzieci tańczą,wykonują obroty,podskoki,ćwiczą orientację przestrzenną,bawią się w parach i indywidualnie. Przy okazji słuchają muzyki. Po tych zajęciach dzieci są zmęczone,ale zawsze uśmiechnięte.

12 grudnia, 2019|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|

Dzień Kubusia Puchatka

W piątek 24 stycznia w grupie Krokodylki królował Kubuś Puchatek. W ten dzień dzieci przyniosły maskotkę Kubusia, książeczkę lub jego ilustrację. Dzieci bawiły się tanecznie do piosenki ,,Już pora wstać,, słuchały opowiadań o Kubusiu, smakowaly miodku, przytulaly misiaka. Misiu był też podrzucany,kołysany i dokładnie opisywany.Dzieci też z wielką ochotą wykonały pracę plastyczną. Potem wspólnie przygotowaliśmy wystawę o Kubusiu Puchatku.

12 grudnia, 2019|Grupa 3 latki – CROCODILES (KROKODYLKI)|
Załaduj więcej wpisów