eTwinning

eTwinning2020-02-07T09:25:22+01:00

Nauczanie multisensoryczne w przedszkolu

Nauczanie multisensoryczne w przedszkolu wraz z przykładami ćwiczeń

Uczenie dzieci języka obcego to nie lada wyzwanie, ponieważ stanowią one wymagającą pod wieloma względami grupę uczniów. W związku z charakterystycznym dla tego wieku „głodem ruchu”, ciekawością świata oraz błyskawicznym zapamiętywaniem, ale i szybkim zapominaniem, bardzo pomocne i efektywne w nauczaniu języka obcego jest podejście multisensoryczne. Zastosowanie go pozwala poznawać język poprzez wpływanie na różne zmysły, urozmaica lekcje oraz stymuluje interakcje, sprawiając, że dziecko aktywnie uczestniczy w zajęciach.

Współpraca z przedszkolem z Litwy

eTwinning – tym razem współpraca z przedszkolem z Litwy. 28 lutego 2016r. nasza placówka nawiązała współpracę z przedszkolem z Litwy.

Projekt nosi tytuł: „YOU AND ME WE LIVE BY THE SEA”.

eTwinnning

We wrześniu 2015 przystąpiliśmy do kolejnego projektu międzynarodowego „E-twining”. Tym razem patronem projektu jest Słowenia. Tytuł zadania „Playground fun- a Eurpean Day of Languages Project”. Dzieci miały za zadanie przedstawić się oraz zaprezentować aktywną zabawę wymienić się doświadczeniami i wysłać film pod linkiem oraz zdjęcia 

https//youtu.be/2c_F7EMK-fg

https//youtu.be/g7s62jEcpEY

https//youtu.be/T2dux_rEwfg

Koordynujący wychowawca grupy mgr Jolanta Kochman-Gebauer oraz lektor Joanna Borkowska

Przyjaciele Zippiego

W naszym przedszkolu w grupie „Wiewiórek” realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”.

Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

eTwinning

Nasze przedszkole jako pierwsze w Kołobrzegu bierze udział w Programie eTwinning – Europejska społeczność szkolna.

eTwinning to łączenie i współpraca szkół oraz przedszkoli w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich.

Przedszkole „Mały Poliglota „ jest partnerem w projekcie „Tutaj, tam i wszędzie”, w którym biorą jeszcze udział takie Państwa jak Hiszpania, Litwa, Malta, Rumunia.

eTwinning – Galeria zdjęć

Dzieci w ramach europejskiego programu eTwinning stworzyły logo do projektu „Tutaj, tam i wszędzie”. Przedszkolaki poznały flagi oraz nazwy partnerskich państw.

Przyjaciele przedszkola